VINK-gruppen er ikke lenger en del av Kendrion N.V.
Hele VINK-gruppen ble i november 2008 kjøpt av Edmundson Distribution Limited. Salget ble godkjent av Det Europeiske konkurransetilsynet 12 februar 2009.
Kendrion N.V. ønsker å fokusere på sitt spesialområde som er høykvalitets elektromagnetiske systemer og komponenter.
Vi i VINK ser positivt på salget og er glad for nå å være en del av ” the plastic family”. Edmundson Distribution Limited er eid av det amerikanske familieiede selskapet Blackfriars Corp.
VINK-gruppen tar med seg 11 selskaper inn i ”the plastic family” som brer seg over USA, Canada, Australia, New Zealand, England og Skotland. I England og Skotland opererer selskapet Amari Plastics PLC. Totalt finnes det 134 egne operative enheter i verden .
VINK Norway AS og våre nye eiere har samme mål, og det er å styrke og utvikle vår posisjon i det norske markedet.